JAK ZARABIAĆ NA INWESTYCJI
W ZEGARKI?

Luksusowe zegarki są jedną z najlepszych aktualnie dostępnych inwestycji na rynku. Na przestrzeni ostatnich 10 lat średni zwrot z inwestycji w zegarki Rolex określono na poziomie 199%. To lepszy wynik niż osiągnęły nieruchomości, złoto i spółki Dow Jones. Z naszego kursu dowiesz się jak zarobić na inwestycji w zegarki.

Luksusowe zegarki są jedną z najlepszych aktualnie dostępnych inwestycji na rynku. Na przestrzeni ostatnich 10 lat średni zwrot z inwestycji w zegarki Rolex określono na poziomie 199%. To lepszy wynik niż osiągnęły nieruchomości, złoto i spółki Dow Jones. Z naszego kursu dowiesz się jak zarobić na inwestycji w zegarki.

Oferta limitowana wygaśnie 2.04.2024. Pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

KUP KURS

Gwarancja najniższej ceny
w przedsprzedaży

Chcesz zacząć inwestować w zegarki, ale nie wiesz jak zacząć?

Z naszego kursu dowiesz się dlaczego warto inwestować w zegarki, od czego zacząć, czym się kierować przy wyborze konkretnych modeli, gdzie kupować i ile można na tym zarobić.

Dostęp BASIC:
20 lekcji

Dostęp BASIC:
20 lekcji

Dostęp Basic zawiera 20 odcinków kursu. To 255 minut nauki, z których dowiesz się jak zarobić na inwestycji w zegarki.

5 999 zł to najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją.

5 999 zł

5 999 zł

Dostęp Premium:
25 lekcji

Dostęp Premium:
25 lekcji

Dostęp Premium został rozwinięty o 5 dodatkowych odcinków w stosunku do pakietu Basic. Udało nam się poruszyć kilka nowych wątków.

6 999 zł to najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją.

6 999 zł

6 999 zł

Rata 0% już od: 466,60

Przebieg lekcji

Nasze kursy to nie jest nudna teoria. Zyskasz praktyczne umiejętności, które mają przełożenie na rynku.

"The current total value of the pre-owned luxury watch market is estimated to be worth $20 billion, according to a report from McKinsey, and is expected to top $29 billion by 2025."

Dominick Reuter and Lakshmi Varanasi
Dec 2022

Business Insider

POZNAJ RYNEK ZEGARKÓW INWESTYCYJNYCH

Luksusowe zegarki stały się globalną walutą płatniczą. Mają niewielki rozmiar więc są mobilne. Ich pochodzenie zwykle jest starannie udokumentowane, dzięki czemu łatwo potwierdzić autentyczność wybranego egzemplarza. Stanowią majątek inwestycyjny dla pokoleń.
W każdej chwili można je korzystnie sprzedać.

Luksusowe zegarki stały się globalną walutą płatniczą. Mają niewielki rozmiar więc są mobilne. Ich pochodzenie zwykle jest starannie udokumentowane, dzięki czemu łatwo potwierdzić autentyczność wybranego egzemplarza. Stanowią majątek inwestycyjny dla pokoleń. W każdej chwili można je korzystnie sprzedać.

NASZ KURS

Każdy sposób poważnego inwestowania wymaga wiedzy. Niezależnie, czy jest to rynek nieruchomości, samochodów luksusowych, walut albo kruszców – aby osiągnąć sukces trzeba się najpierw wiele nauczyć. Tak samo jest z inwestowaniem w zegarki.

Po przerobieniu kursu zdobędziesz cenną, kompletną wiedzę dotyczącą inwestowania w zegarki.

AUTOR

Autor kursu jest doświadczonym inwestorem, działającym na rynku ponad 10 lat. Na swojej kolekcji zegarków zarobił już blisko 3 mln zł.

TEMATY

Lista tematów jest zbiorem cennych wskazówek, które pomogą Ci zbudować własną strategię inwestycyjną.

DOSTĘP

Kupując kurs, otrzymujesz do niego nielimitowany dostęp czasowy. Wszystkie odcinki możesz odtwarzać w formie audio i video.

STRATEGIA

Kurs jest zbiorem cennych wskazówek, które pomogą Ci zbudować własną strategię inwestycyjną.

AUTOR KURSU

Jakub Roskosz

W zegarki inwestuję od ponad 10 lat, zacząłem zanim rozpatrywano to jako popularną lokatę kapitału. Aktualnie posiadam kolekcję wartą blisko 5 mln złotych, którą nabyłem za 2 mln zł. Jestem właścicielem cennych 20 sztuk i jest to jeden z najbardziej prestiżowych zbiorów w Polsce. W moim biznesowym portfolio zegarki stanowią najlepsze aktywo na przestrzeni ostatnich 5 lat. Nic tak bardzo nie zyskało na wartości.

Po ogromnej ilości zapytań dotyczących tematu zegarków inwestycyjnych, zdecydowałem się podzielić swoją wiedzą i przedstawić ją w formie kursu online. Po raz pierwszy publicznie pokażę całą swoją kolekcję zegarków, opowiem o mojej strategii inwestycyjnej i zdradzę wszystkie cenne wskazówki dotyczących inwestowania w zegarki.

AUTOR KURSU

Jakub Roskosz

W zegarki inwestuję od ponad 10 lat, zacząłem zanim rozpatrywano to jako popularną lokatę kapitału. Aktualnie posiadam kolekcję wartą blisko 5 mln złotych, którą nabyłem za 2 mln zł. Jestem właścicielem cennych 20 sztuk i jest to jeden z najbardziej prestiżowych zbiorów w Polsce. W moim biznesowym portfolio zegarki stanowią najlepsze aktywo na przestrzeni ostatnich 5 lat. Nic tak bardzo nie zyskało na wartości.

Po ogromnej ilości zapytań dotyczących tematu zegarków inwestycyjnych, zdecydowałem się podzielić swoją wiedzą i przedstawić ją w formie kursu online. Po raz pierwszy publicznie pokażę całą swoją kolekcję zegarków, opowiem o mojej strategii inwestycyjnej i zdradzę wszystkie cenne wskazówki dotyczących inwestowania w zegarki.

Dla kogo?

NASZ KURS JEST DLA CIEBIE JEŚLI:

Kurs jest dla osób, które
w profesjonalny sposób chcą zbudować własną strategię inwestowania w zegarki.

O CZYM?

Wiedza na rynku zegarków inwestycyjnych to ogromna przewaga. Zdobądź ją i buduj świadomie swoją kolekcję,
wybierając te egzemplarze, które zapewnią największy zwrot z inwestycji.

Omawiane tematy

Dowiesz się:

Opinie kursantów

Wasze opinie dają nam satysfakcję i energię do dalszej pracy. Duża ilość pozytywnych komentarzy jest dla nas najlepszą rekomendacją. Cieszymy się, że w naszych kursach znajdujecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania i że spełniamy Wasze oczekiwania dotyczące tego, jak powinien przebiegać rzetelnie przygotowany kurs.

RECENZJE

ILONA
Czytaj więcej
Ten rok kończę z dodatkową wiedzą wyniesioną z kursów Jakub Roskosz 👏 Inspirujące, dające perspektywy, rzeczowe - nic dodać, nic ująć. 📈
DARIA
Czytaj więcej
Chciałabym czymś się podzielić. Od zawsze przywiązywałam dużą uwagę do edukacji. Wcześniej opierała się ona głównie na byciu kujonem i zdobywaniu najlepszych ocen ze wszystkich przedmiotów. Moim błędem było braku ukierunkowania w konkretnym celu. Należało przelać całą determinację do nauki w określonym kierunku. Moja droga do zdobycia wykształcenia odbiła piętno na mojej psychice. Na szczęście zostało we mnie jeszcze trochę sił do walki o siebie. W tym roku stawiam na rozwój osobisty. Słuchałam ostatnio pewnego podcastu, a w pamięci utkwiły mi słowa, które tam padły...
MIŁOSZ
Czytaj więcej
W końcu nadszedł ten czas, w którym zacząłem się poważnie zastanawiać co tak naprawdę chcę w tym życiu robić. Póki pozwala mi na to moja obecna sytuacja, wybieram różne drogi, próbuje, często wracam do punktu wyjścia, ale bogatszy w nowe doświadczenia. Czy to nowa praca, nowa branża, czy też nowe miejsce na ziemii. Przynajmniej w przyszłości nie będę zadawał sobie pytań co by było gdyby... Na jednej z moich dróg pojawił się niedawno Jakub Roskosz i jego kurs Business Class o E-commerce. Obserwuję jego dokonania od przynajmniej 10 lat, więc byłem pewny, że tego zakupu nie pożałuję...
PIOTR
Czytaj więcej
Kursy prowadzone przez Jakub Roskosz zostały przeprowadzone w pełni profesjonalnie, na wysokim poziomie. Każdy temat został wyjaśniony w sposób zrozumiały, dzięki czemu nabytą wiedzę mogłem od razu wprowadzić w codzienną pracę.
ADRIAN
Czytaj więcej
Wstawiam pochwalić się ważnym dla mnie certyfikatem, który mocno zmienił mój punkt widzenia na branżę sprzedaży internetowej. Autora kursu Jakub Roskosz obserwuję w internecie od chyba 8 lat kiedy prowadził bloga mody męskiej. jest osobą bardzo inspirującą i bardzo mi imponuje osiągnięciami i przede wszystkim determinacją, dzięki której osiąga sukcesy jak mało kto. Polecam również podcasty, których gości Jakub u Żurnalisty oraz u Przemka Górczyka - są bardzo motywujące i inspirujące, jak ktoś chce z może z nich dużo wywnioskować. Od jakiegoś czasu Jakub oferuje kursy wiedzy o E-commerce...
EWELINA
Czytaj więcej
Pierwsza część kursu ukończona. Ogromna ilość wiedzy, dla każdego kogo interesuje tematyka e-commerce. Ważne tematy przekazane w prosty i przyjemny sposób. Świetni goście, mnóstwo przydatnych tipów. Takie kursy to czysta przyjemność. Gratuluje świetnego produktu Jakub Roskosz 👏
JONASZ
Czytaj więcej
Z małym opóźnieniem, ale warto podziękować Jakub Roskosz za stworzenie tego kursu 💪 nie ma obecnie materiałów, które tak dogłębnie opisują e-commerce od podstaw. Każdy widzi jak zmieniają się nasze preferencje zakupowe. Internet daje nam ogromne możliwości by oszczędzić czas, pieniądze oraz zmniejsza nasz koszt alternatywny. Od kilku lat zacząłem mocno obserwować jak zmienia się biznes B2B i zastanawiam się jak można scalić z tym e-commerce. Od tamtego czasu, znalazłem osoby, którzy pokazują takie możliwości i przedstawiają je w niesamowity sposób.

FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na tematy, o które najczęściej pytają nasi użytkownicy.
Jeśli interesują Cię inne kwestie, skorzystaj z formularza u dołu strony.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, kurs można kupić na raty dzięki PayU! Wystarczy wybrać tę formę płatności i przejść kroki na stronie PayU.
Lekcje nie wymagają Twojej uwagi na 100%. Wiedza przekazana jest w prosty, przystępny sposób, bez fachowych, branżowych wyrażeń. Kurs ma formę wykładów, opowiadań, z licznymi anegdotami, tak aby forma była jak najbardziej przyjemna w odsłuchiwaniu i zrozumiała dl największych laików i osób nieposiadających absolutnie żadnej wiedzy w tym temacie.
Odcinki trwają od kilku, do kilkudziesięciu minut. Bez znaczenia, czy danego dnia masz 5, czy 30 min. czasu, zawsze znajdziesz coś dla siebie, aby nauczyć się nowych rzeczy. Nie ma wstępów, niepotrzebnych informacji, czołówek i zakończeń. Treść skupiona jest na merytorycznej wartości, którą otrzymujesz już po kilku sekundach od uruchomienia odcinka.

Tak. Można edytować dane.

Kolekcja autora

W swoim kursie po raz pierwszy publicznie prezentuje całą kolekcję zegarków, której jestem właścicielem. Po raz pierwszy w jednym miejscu zebrałem 20 cennych egzemplarzy. Luksusowy zbiór jest jednym z najbardziej prestiżowych w Polsce.

W poszczególnych odcinkach usłyszycie opowieść o każdym z nich. Dowiecie się dlaczego zostały wybrane akurat te modele, ile kosztowały, ile teraz są warte i skąd pochodzą.

FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na tematy, o które najczęściej pytają nasi użytkownicy.
Jeśli interesują Cię inne kwestie, skorzystaj z formularza u dołu strony.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, kurs można kupić na raty dzięki PayU! Wystarczy wybrać tę formę płatności i przejść kroki na stronie PayU.
Lekcje nie wymagają Twojej uwagi na 100%. Wiedza przekazana jest w prosty, przystępny sposób, bez fachowych, branżowych wyrażeń. Kurs ma formę wykładów, opowiadań, z licznymi anegdotami, tak aby forma była jak najbardziej przyjemna w odsłuchiwaniu i zrozumiała dl największych laików i osób nieposiadających absolutnie żadnej wiedzy w tym temacie.
Odcinki trwają od kilku, do kilkudziesięciu minut. Bez znaczenia, czy danego dnia masz 5, czy 30 min. czasu, zawsze znajdziesz coś dla siebie, aby nauczyć się nowych rzeczy. Nie ma wstępów, niepotrzebnych informacji, czołówek i zakończeń. Treść skupiona jest na merytorycznej wartości, którą otrzymujesz już po kilku sekundach od uruchomienia odcinka.

Tak. Można edytować dane.

Ecadeo - platforma z kursami online

Na platformie Ecadeo udostępniamy kursy, które powstały, by edukować i inspirować ludzi świadomych potencjału współczesnych form inwestowania pieniędzy. Wszystkie materiały przygotowane zostały przez doświadczonych praktyków, osiągających wysokie wyniki finansowe w swojej pracy.

Zobacz pozostałe kursy

BUSINESS CLASS E‑COMMERCE

Część 3.0 (nowość)

Rozwijaj swoje umiejętności, poznaj inspirujące rozwiązania, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję.

Trzecia część serii kursu Business Class E‑commerce oferuje bieżącą wiedzę, która pozwoli Ci zdobyć aktualne kompetencje w dziedzinie sprzedaży internetowej. To właśnie dzięki tej edycji zdobędziesz nowe informacje, które wyróżnią Cię na tle innych przedsiębiorców.

15

lekcji

5

godzin
materiału

6499 zł

BUSINESS CLASS E‑COMMERCE

część 2.0

Zyskaj nowe spojrzenie na sprzedaż online, rozwijaj swój biznes w dobrym kierunku.

Druga część kursu E-commerce Business Class jest dla przedsiębiorców, którzy chcą wynieść swoje sklepy online na wyższy poziom. Duża dawka praktycznej wiedzy pomoże uporządkować pomysły mające na celu rozwój i zwiększenie przychodów.

31

lekcji

4

gości
specjalnych

14

godzin
materiału

7 299 zł

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni w momencie podejmowania decyzji o zakupie, na etapie nauki i po zakończeniu kursu. Chętnie odpowiadamy na pytania. Bierzemy pod uwagę dobre rady i mądre sugestie.

MASZ PYTANIA?

KUP KURS

Gwarancja najniższej ceny
w przedsprzedaży

Chcesz zacząć inwestować w zegarki, ale nie wiesz jak zacząć?

Z naszego kursu dowiesz się dlaczego warto inwestować w zegarki, od czego zacząć, czym się kierować przy wyborze konkretnych modeli, gdzie kupować i ile można na tym zarobić.

Dostęp BASIC: 20 lekcji

Dostęp BASIC:
20 lekcji

Dostęp Basic zawiera 20 odcinków kursu. To 255 minut nauki, z których dowiesz się jak zarobić na inwestycji w zegarki.

5 999 zł to najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją.

5 999 zł

5 999 zł

Dostęp Premium: 25 lekcji

Dostęp Premium:
25 lekcji

Dostęp Premium został rozwinięty o 5 dodatkowych odcinków w stosunku do pakietu Basic. Udało nam się poruszyć kilka nowych wątków.

6 999 zł to najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją.

6 999 zł

6 999 zł

Rata 0% już od: 466,60

Napisali o nas

Naszą działalnością interesują się największe serwisy mediowe.
Poruszamy tematy, które mają duże znaczenie we współczesnym
biznesie, dlatego chętnie się nas słucha.

Czego dowiem się z tego kursu?

JAK ZAROBIĆ NA INWESTYCJI
W ZEGARKI?

Spójrzmy na fakty. Inwestowanie w zegarki na przestrzeni ostatnich 10 lat przynosiło 199% zwrotu. Daje to większy zwrot niż złoto, real estate czy nieruchomości. Obok kamieni szlachetnych trudno znaleźć tak mały i tak cenny przedmiot, które możemy na siebie założyć lub włożyć do kieszeni. Zegarki stają się globalną i powszechną walutą.

Z odcinka dowiesz się m.in. o tym, że zegarki to nie tylko sposób na wydanie nadmiarowej gotówki a także;

 • Inwestycja w swój styl. 
 • Inwestycja w networking. 
 • i wiele więcej….

W tym odcinku dowiesz się ile kapitału trzeba mieć, aby zacząć inwestować w zegarki. Czy to musi być duża kwota? 

Inwestowanie w zegarki jest w Polsce na niskim poziomie świadomości. W nagraniu przedstawiono  temat w taki sposób aby każda osoba, która dopiero stawia pierwsze kroki w tej dziedzinie otrzymała wskazówki, przeprowadzając ją przez ten proces krok po kroku.

Jeżeli chcesz kupić zegarek inwestycyjny, z nami dowiesz się;

 • Jakie wybory będą bezpieczne na początek drogi
 • Dlaczego warto dywersyfikować inwestycję?
 • Co w praktyce oznacza sprzedaj zanim kupisz?
 • Jaki procent swoich oszczędności powinieneś przeznaczać na inwestowanie?
 • Dlaczego już w dniu zakupu, po wyjściu z butiku zegarek jest warty sporo więcej?
 • Dlaczego wiele zegarków jest aż tak drogich i kosztuje kilkakrotnie więcej na rynku wtórnym niż w butiku?
 • Skąd tak duża różnica w cenie z butiku a rynkiem wtórnym?
 • Dlaczego marki nie produkują więcej?

 

Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na te pytanie powinieneś wyłączyć wszystko co wiesz o rynku zakupu i marketingu innych produktów.

Chcesz poznać wszystkie sprawdzone sposoby kolekcjonerów? Gdzie zdobywać wiedzę i ciekawostki na temat rynku?

Przedstawiamy konkretne aplikacje, serwisy i narzędzia które umożliwią Ci zweryfikowanie cen zegarków, zanim dokonasz zakupu. To umożliwi Ci inwestycje, maksymalizując zysk, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka.

 • Jak zapisać się na listę na wymarzony zegarek?
 • Czy zawsze warto próbować się zapisywać?
 • Jakie znaczenie ma historia zakupowa?
 • Jak zdobyć wiarygodność?
 • Czy zawsze droga do butiku wiąże się z tym że muszę kupić coś co mi się nie podoba?
 • Czy muszę być pasjonatem zegarków aby kupić pierwszy zegarek w AD?

 

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w odcinku.

Nie można dokonać dobrej analizy jakiegokolwiek rynku bez zgłębienia dostępnej wiedzy na jego temat. W efekcie budowanie swojej wiedzy wpływa na to jaką decyzję inwestycyjną możemy podjąć. A to przekłada się wprost na to czy zarobimy na danej inwestycji.

 • Gdzie i jak zdobywać wiedzę na temat zegarków?
 • Co jest Biblią świata zegarków?
 • Co warto wiedzieć o historii zegarków i dlaczego?

Wybór zegarków jest tak ogromny, bywa przytłaczający I łatwo jest się zgubić. Gdyby odpowiedź na to pytanie miała zawrzeć się w jednym zdaniu byłoby to „To zależy”. W dużej mierze naszego budżetu i wiedzy. Temat jednak jest dużo bardziej złożony a wszystkie tajniki przybliżamy w nagraniu.

 • Jaki typ zegarka wybrać? 
 • Jakie zegarki fashion warto rozważyć?
 • Dlaczego James Bond nosi divera do smokingu?
 • Jak zacząć budować swoją kolekcję?
 • Co kupić mając 5 tysięcy złotych?
 • Dlaczego niektóre zegarki za kilka tysięcy złotych nie są inwestycyjne?

 

W związku z tym że cały rynek zaczyna rosnąć, zegarki w niższym pułapie cenowym są beneficjentami tego zjawiska. Jak zaplanować dobre drogę w niesamowicie różnorodnym i skomplikowanym świecie zegarków inwestycyjnych? Dowiedz się jak poruszać się na rynku i jakie zegarki warto analizować w określonych pułapach cenowych.

 • Na jakich markach i zegarkach zarabia się najwięcej?
 • Czy na rynku istnieją pewniaki inwestycyjne?
 • Czy warto prowadzić excel z cenami zakupu vs ceną aktualną?
 • Dlaczego Rolex to nie zawsze jest pewny wybór?
 • Które zegarki są stabilne? 

 

Na co zwracać uwagę?  To i wiele więcej dowiesz się w odcinku.

 • Czy konieczność serwisowania może całkowicie zmienić decyzje co do zakupu zegarka?
 • Na co zwracać uwagę kupując u handlarzy? 
 • Jak zweryfikować czy zegarka nie jest kradziony?

 

Przyszłość tego rynku to wchodzenie marek w e-commerce. Kolekcjonerzy uwielbiają jednak offline’owe doświadczenia. Jak pogodzić te dwa przeciwstawne światy?

W tym odcinku otrzymasz gotową check listę rzeczy, które warto zweryfikować przed podjęciem decyzji o zakupie zegarki z rynku wtórnego. Dowiesz się także jak ważne jest zaufanie przy transakcji i czy można osiągnąć 100% pewności przy odpowiednim poziomie wiedzy (spoiler alert: z naszą check listą można).

Rynek zegarków to rynek sprzedającego. Produkt kosztuje tyle za ile ktoś chce go sprzedać. 

 • Czy zawsze cena na rynku to będzie najniższa cena?
 • Czy zawsze można negocjować?
 • Czego unikać?

 

W odcinku znajdziesz sprawdzone wskazówki na określenie czy aktualnej wartości rynkowej twojego zegarka.

 • Jak sprzedać komuś zegarek za 20, 30, czy 100 tys zł?
 • Po co sprzedawać zegarek? 
 • Czy warto rozważyć wymianę?
 • Jak nie zostać wykluczonym z list zakupowych?
 • Jakie jest ryzyko wrzucenia zakupu w koszta?
 • Czy optymalizacje podatkowe mają sens w przypadku zegarków?
 • Jak wyjaśnić związek przychodu z kosztem w przypadku zegarków i czy zawsze to jest możliwe?

Komu warto zaufać? W odcinku przedstawimy listę konkretnych i sprawdzonych adresów.

Zwracamy również uwagę na co warto uważać.

 • Jak i gdzie przechowywać zegarki? 
 • Jak przewozić zegarki?
 • Dlaczego nie powinno się przechowywać zegarków w pudełkach zakupowych?
 • Jakie są patenty? 

Jak dbać o bezpieczeństwo?

Czy używany zegarek zawsze oznacza niższą cenę? Odpowiedź na to przewrotne pytanie znajdziesz w odcinku nr 17.

Na cenę zegarka ma wpływ nie tylko stan zegarka ale całego zestawu i zaufanie jakie za nim idzie. Co warto jednak zweryfikować? Jakie dokumenty są istotne z punktu widzenia zakupu?

Rynek globalny ma różną specyfikę i dynamikę. Aby rozważyć zakupy za granicą trzeba poznać lokalne prawo, zwyczaje zakupowe i trendy rynkowe.

Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na pytanie „Czy warto kupować zegarek za granicą?” odtwórz odcinek nr 19.

 • Dlaczego Jakub Roskosz ma w swojej kolekcji aż 5 damskich zegarków?
 • Jak zmienił się rynek damskich zegarków w ostatnich latach i jaki jest jego potencjał?

Dostęp Premium zawiera 20 odcinków z pakietu Basic
oraz 5 dodatkowych lekcji, w kTórych poruszone zostały zupełnie nowe wątki.

Jak dokonywać bezpiecznych transakcji? Jak uważać na złodziei? W odcinku znajdziesz konkretne wskazówki oraz opisy historii, które mogły się nie wydarzyć gdyby tylko zachowano większą ostrożność.

 • Ile warta jest kolekcja JR?
 • Jaki był pierwszy zegarek JR?
 • Jakie zegarki chciałby mieć JR?
 • Jakie damskie zegarki JR ma w swojej kolekcji?
 • Dlaczego JR kupuje damskie zegarki?
 • Jakie drzwi otwiera zegarek?
 • Jakie zegarki warto rozważyć na prezent?

Kiedy leje się krew. Jak kupować zegarki w kryzysie?

W tym odcinku poznasz najczęściej popełniane błędy wraz z przykładami. Dowiesz się także jakie błędy popełnił JR.

Czym jest cena ofertowana, transakcyjna i życzeniowa? To i wiele więcej w materiale.

Czy każdy zegarek z edycji limitowanej to zegarek inwestycyjny?

Czego dowiem się
z tego kursu?

JAK ZAROBIĆ NA INWESTYCJI
W ZEGARKI?

Dostęp Basic

Spójrzmy na fakty. Inwestowanie w zegarki na przestrzeni ostatnich 10 lat przynosiło 199% zwrotu. Daje to większy zwrot niż złoto, real estate czy nieruchomości. Obok kamieni szlachetnych trudno znaleźć tak mały i tak cenny przedmiot, które możemy na siebie założyć lub włożyć do kieszeni. Zegarki stają się globalną i powszechną walutą.

Z odcinka dowiesz się m.in. o tym, że zegarki to nie tylko sposób na wydanie nadmiarowej gotówki a także;

 • Inwestycja w swój styl. 
 • Inwestycja w networking. 
 • i wiele więcej….

W tym odcinku dowiesz się ile kapitału trzeba mieć, aby zacząć inwestować w zegarki. Czy to musi być duża kwota? 

Inwestowanie w zegarki jest w Polsce na niskim poziomie świadomości. W nagraniu przedstawiono  temat w taki sposób aby każda osoba, która dopiero stawia pierwsze kroki w tej dziedzinie otrzymała wskazówki, przeprowadzając ją przez ten proces krok po kroku.

Jeżeli chcesz kupić zegarek inwestycyjny, z nami dowiesz się;

 • Jakie wybory będą bezpieczne na początek drogi
 • Dlaczego warto dywersyfikować inwestycję?
 • Co w praktyce oznacza sprzedaj zanim kupisz?
 • Jaki procent swoich oszczędności powinieneś przeznaczać na inwestowanie?
 • Dlaczego już w dniu zakupu, po wyjściu z butiku zegarek jest warty sporo więcej?
 • Dlaczego wiele zegarków jest aż tak drogich i kosztuje kilkakrotnie więcej na rynku wtórnym niż w butiku?
 • Skąd tak duża różnica w cenie z butiku a rynkiem wtórnym?
 • Dlaczego marki nie produkują więcej?

 

Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na te pytanie powinieneś wyłączyć wszystko co wiesz o rynku zakupu i marketingu innych produktów.

Chcesz poznać wszystkie sprawdzone sposoby kolekcjonerów? Gdzie zdobywać wiedzę i ciekawostki na temat rynku?

Przedstawiamy konkretne aplikacje, serwisy i narzędzia które umożliwią Ci zweryfikowanie cen zegarków, zanim dokonasz zakupu. To umożliwi Ci inwestycje, maksymalizując zysk, przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka.

 • Jak zapisać się na listę na wymarzony zegarek?
 • Czy zawsze warto próbować się zapisywać?
 • Jakie znaczenie ma historia zakupowa?
 • Jak zdobyć wiarygodność?
 • Czy zawsze droga do butiku wiąże się z tym że muszę kupić coś co mi się nie podoba?
 • Czy muszę być pasjonatem zegarków aby kupić pierwszy zegarek w AD?

 

Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz w odcinku.

Nie można dokonać dobrej analizy jakiegokolwiek rynku bez zgłębienia dostępnej wiedzy na jego temat. W efekcie budowanie swojej wiedzy wpływa na to jaką decyzję inwestycyjną możemy podjąć. A to przekłada się wprost na to czy zarobimy na danej inwestycji.

 • Gdzie i jak zdobywać wiedzę na temat zegarków?
 • Co jest Biblią świata zegarków?
 • Co warto wiedzieć o historii zegarków i dlaczego?

Wybór zegarków jest tak ogromny, bywa przytłaczający I łatwo jest się zgubić. Gdyby odpowiedź na to pytanie miała zawrzeć się w jednym zdaniu byłoby to „To zależy”. W dużej mierze naszego budżetu i wiedzy. Temat jednak jest dużo bardziej złożony a wszystkie tajniki przybliżamy w nagraniu.

 • Jaki typ zegarka wybrać? 
 • Jakie zegarki fashion warto rozważyć?
 • Dlaczego James Bond nosi divera do smokingu?
 • Jak zacząć budować swoją kolekcję?
 • Co kupić mając 5 tysięcy złotych?
 • Dlaczego niektóre zegarki za kilka tysięcy złotych nie są inwestycyjne?

 

W związku z tym że cały rynek zaczyna rosnąć, zegarki w niższym pułapie cenowym są beneficjentami tego zjawiska. Jak zaplanować dobre drogę w niesamowicie różnorodnym i skomplikowanym świecie zegarków inwestycyjnych? Dowiedz się jak poruszać się na rynku i jakie zegarki warto analizować w określonych pułapach cenowych.

 • Na jakich markach i zegarkach zarabia się najwięcej?
 • Czy na rynku istnieją pewniaki inwestycyjne?
 • Czy warto prowadzić excel z cenami zakupu vs ceną aktualną?
 • Dlaczego Rolex to nie zawsze jest pewny wybór?
 • Które zegarki są stabilne? 

 

Na co zwracać uwagę?  To i wiele więcej dowiesz się w odcinku.

 • Czy konieczność serwisowania może całkowicie zmienić decyzje co do zakupu zegarka?
 • Na co zwracać uwagę kupując u handlarzy? 
 • Jak zweryfikować czy zegarka nie jest kradziony?

 

Przyszłość tego rynku to wchodzenie marek w e-commerce. Kolekcjonerzy uwielbiają jednak offline’owe doświadczenia. Jak pogodzić te dwa przeciwstawne światy?

W tym odcinku otrzymasz gotową check listę rzeczy, które warto zweryfikować przed podjęciem decyzji o zakupie zegarki z rynku wtórnego. Dowiesz się także jak ważne jest zaufanie przy transakcji i czy można osiągnąć 100% pewności przy odpowiednim poziomie wiedzy (spoiler alert: z naszą check listą można).

Rynek zegarków to rynek sprzedającego. Produkt kosztuje tyle za ile ktoś chce go sprzedać. 

 • Czy zawsze cena na rynku to będzie najniższa cena?
 • Czy zawsze można negocjować?
 • Czego unikać?

 

W odcinku znajdziesz sprawdzone wskazówki na określenie czy aktualnej wartości rynkowej twojego zegarka.

 • Jak sprzedać komuś zegarek za 20, 30, czy 100 tys zł?
 • Po co sprzedawać zegarek? 
 • Czy warto rozważyć wymianę?
 • Jak nie zostać wykluczonym z list zakupowych?
 • Jakie jest ryzyko wrzucenia zakupu w koszta?
 • Czy optymalizacje podatkowe mają sens w przypadku zegarków?
 • Jak wyjaśnić związek przychodu z kosztem w przypadku zegarków i czy zawsze to jest możliwe?

Komu warto zaufać? W odcinku przedstawimy listę konkretnych i sprawdzonych adresów.

Zwracamy również uwagę na co warto uważać.

 • Jak i gdzie przechowywać zegarki? 
 • Jak przewozić zegarki?
 • Dlaczego nie powinno się przechowywać zegarków w pudełkach zakupowych?
 • Jakie są patenty? 

Jak dbać o bezpieczeństwo?

Czy używany zegarek zawsze oznacza niższą cenę? Odpowiedź na to przewrotne pytanie znajdziesz w odcinku nr 17.

Na cenę zegarka ma wpływ nie tylko stan zegarka ale całego zestawu i zaufanie jakie za nim idzie. Co warto jednak zweryfikować? Jakie dokumenty są istotne z punktu widzenia zakupu?

Rynek globalny ma różną specyfikę i dynamikę. Aby rozważyć zakupy za granicą trzeba poznać lokalne prawo, zwyczaje zakupowe i trendy rynkowe.

Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na pytanie „Czy warto kupować zegarek za granicą?” odtwórz odcinek nr 19.

 • Dlaczego Jakub Roskosz ma w swojej kolekcji aż 5 damskich zegarków?
 • Jak zmienił się rynek damskich zegarków w ostatnich latach i jaki jest jego potencjał?

Czego dowiem się
z tego kursu?

JAK ZAROBIĆ NA INWESTYCJI
W ZEGARKI?

Dostęp Premium zawiera 20 odcinków z pakietu Basic oraz 5 dodatkowych lekcji, w kTórych poruszone zostały zupełnie nowe wątki.

Jak dokonywać bezpiecznych transakcji? Jak uważać na złodziei? W odcinku znajdziesz konkretne wskazówki oraz opisy historii, które mogły się nie wydarzyć gdyby tylko zachowano większą ostrożność.

 • Ile warta jest kolekcja JR?
 • Jaki był pierwszy zegarek JR?
 • Jakie zegarki chciałby mieć JR?
 • Jakie damskie zegarki JR ma w swojej kolekcji?
 • Dlaczego JR kupuje damskie zegarki?
 • Jakie drzwi otwiera zegarek?
 • Jakie zegarki warto rozważyć na prezent?

Kiedy leje się krew. Jak kupować zegarki w kryzysie?

W tym odcinku poznasz najczęściej popełniane błędy wraz z przykładami. Dowiesz się także jakie błędy popełnił JR.

Czym jest cena ofertowana, transakcyjna i życzeniowa? To i wiele więcej w materiale.

Czy każdy zegarek z edycji limitowanej to zegarek inwestycyjny?

OPINIE KURSANTÓW

Wasze opinie dają nam satysfakcję i energię do dalszej pracy. Duża ilość pozytywnych komentarzy jest dla nas najlepszą rekomendacją. Cieszymy się, że w naszych kursach znajdujecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania i że spełniamy Wasze oczekiwania dotyczące tego, jak powinien przebiegać rzetelnie przygotowany kurs.

Przeczytaj pełne opinie

Wszystkie recenzje są weryfikowane. Pochodzą wyłącznie od osób, które nabyły kursy.

ILONA

Ten rok kończę z dodatkową wiedzą wyniesioną z kursów Jakub Roskosz 👏 Inspirujące, dające perspektywy, rzeczowe - nic dodać, nic ująć. 📈

DARIA

Chciałabym czymś się podzielić. Od zawsze przywiązywałam dużą uwagę do edukacji. Wcześniej opierała się ona głównie na byciu kujonem i zdobywaniu najlepszych ocen ze wszystkich przedmiotów. Moim błędem było braku ukierunkowania w konkretnym celu. Należało przelać całą determinację do nauki w określonym kierunku. Moja droga do zdobycia wykształcenia odbiła piętno na mojej psychice. Na szczęście zostało we mnie jeszcze trochę sił do walki o siebie. W tym roku stawiam na rozwój osobisty. Słuchałam ostatnio pewnego podcastu, a w pamięci utkwiły mi słowa, które tam padły: „Ważniejsze od tego, co Ci się w życiu przydarzyło jest to, co z tym zrobisz”. Jakiś rok temu przypadkiem trafiłam na profil Jakub Roskosz. Nie sądziłam, że rok później będę siedziała z głową pełną pomysłów na siebie, pełna wiary i optymizmu. I to jest właśnie to, co dał mi ten kurs. Chęć do dalszej nauki i samorozwoju. Znalazłam cel, do którego chce dążyć. Ciężko było wydać te długo odkładane pieniądze. Ale już po pierwszych lekcjach wiedziałam, że to jest TO i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Bogate treści lub „dużo mięsa”, jak to mówi Jakub i mnóstwo wskazówek. Warto robić notatki i pogłębiać poruszone tematy. Ciekawym dodatkiem do samego kursu jest płatny newsletter, który pochłaniam w drodze do pracy. Jeśli ktoś interesuje się tematyką e-commerce, to może zacząć właśnie od niego. Koszt jest niewielki, a również oferuje bogate treści. Wystarczy tylko chcieć, a możliwości same przyjdą. Poniżej pierwszy owoc edukacji, czyli certyfikat ukończenia pierwszej części kursu.

MIŁOSZ

W końcu nadszedł ten czas, w którym zacząłem się poważnie zastanawiać co tak naprawdę chcę w tym życiu robić. Póki pozwala mi na to moja obecna sytuacja, wybieram różne drogi, próbuje, często wracam do punktu wyjścia, ale bogatszy w nowe doświadczenia. Czy to nowa praca, nowa branża, czy też nowe miejsce na ziemii. Przynajmniej w przyszłości nie będę zadawał sobie pytań co by było gdyby... Na jednej z moich dróg pojawił się niedawno Jakub Roskosz i jego kurs Business Class o E-commerce. Obserwuję jego dokonania od przynajmniej 10 lat, więc byłem pewny, że tego zakupu nie pożałuję. Już się rozpisałem, więc powiem krótko. Takiej dawki wiedzy i inspiracji, nie otrzymałem od nikogo podczas całej mojej edukacji. Nieważne czy pójdę w kierunku e-commerce, czy też nie, ten kurs otworzył mi oczy na dotąd nieznane mi zagadnienia biznesowe, marketingowe i prawne, które da się przełożyć na każdy biznes. I to właśnie dlatego, mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu.

PIOTR

Kursy prowadzone przez Jakub Roskosz zostały przeprowadzone w pełni profesjonalnie, na wysokim poziomie. Każdy temat został wyjaśniony w sposób zrozumiały, dzięki czemu nabytą wiedzę mogłem od razu wprowadzić w codzienną pracę.

ADRIAN

Wstawiam pochwalić się ważnym dla mnie certyfikatem, który mocno zmienił mój punkt widzenia na branżę sprzedaży internetowej. Autora kursu Jakub Roskosz obserwuję w internecie od chyba 8 lat kiedy prowadził bloga mody męskiej. jest osobą bardzo inspirującą i bardzo mi imponuje osiągnięciami i przede wszystkim determinacją, dzięki której osiąga sukcesy jak mało kto. Polecam również podcasty, których gości Jakub u Żurnalisty oraz u Przemka Górczyka - są bardzo motywujące i inspirujące, jak ktoś chce z może z nich dużo wywnioskować. Od jakiegoś czasu Jakub oferuje kursy wiedzy o E-commerce. Kurs ukończyłem już prawie rok temu, dopiero teraz publikuję :) Jeśli ktoś spyta czy warto ? odpowiem, że tak ! Kurs zawiera bardzo obszerną wiedzę na temat szeroko pojętego e-commerce i otwiera oczy na wiele rzeczy, o których nie myśli większość osób otwierających sklep internetowy. Wiele osób myśli, żeby otworzyć swój sklep internetowy bo to zapewne prosty i niedrogi sposób żeby coś sprzedawać, pracować zdalnie i na swojej działalności. Tak i ja myślałem jakiś czas temu a jednak się okazuje, że nic bardziej mylnego. Dzięki kursowi zyskałem wiedzę, otwarte oczy na wiele tematów związanych z marketingiem e-commerce i funkcjonowaniem tej branży a do tego co bardzo istotne - zyskałem nową zajawkę jaką jest właśnie E-commerce i przeszło dalej również na Web design i frontend dev i od jakiegoś czasu dalej wzbogacam wiedzę na te tematy 🔥

EWELINA

Pierwsza część kursu ukończona. Ogromna ilość wiedzy, dla każdego kogo interesuje tematyka e-commerce. Ważne tematy przekazane w prosty i przyjemny sposób. Świetni goście, mnóstwo przydatnych tipów. Takie kursy to czysta przyjemność. Gratuluje świetnego produktu Jakub Roskosz 👏

JONASZ

Z małym opóźnieniem, ale warto podziękować Jakub Roskosz za stworzenie tego kursu 💪 nie ma obecnie materiałów, które tak dogłębnie opisują e-commerce od podstaw.

Każdy widzi jak zmieniają się nasze preferencje zakupowe. Internet daje nam ogromne możliwości by oszczędzić czas, pieniądze oraz zmniejsza nasz koszt alternatywny. Od kilku lat zacząłem mocno obserwować jak zmienia się biznes B2B i zastanawiam się jak można scalić z tym e-commerce.

Od tamtego czasu, znalazłem osoby, którzy pokazują takie możliwości i przedstawiają je w niesamowity sposób, m.in:
Wywiady z przedsiębiorcami pokazujące prawdziwe historię od kuchni: Adrian Gorzycki i Przygody Przedsiębiorców 🎙️ Maciej Filipkowski i Zaprojektuj Swoje Życie
Sprzedaż, która zmienia swoje zasady gry: Szymon Negacz i Nowoczesna Sprzedaż i Marketing

Jakiś czas temu w jednym ze słuchanych materiałów usłyszałem: ''Mimo, że sposób zakupów klienta się zmienia, to sposób sprzedaży w 95% nie zmienił się w ogóle od ostatniej dekady'' - dlatego w przyszłości specjaliści mający wiedzę i świadomość cyfryzacji, będą tak potrzebni.

Co dalej? Szkolenie machina B2B i machina B2B 2.0 - tym bardziej, że na żywo odbędzie się 26.01 😃 Druga część kursu Jakuba.

Panowie, dziękuję za Waszą pracę

Marlena

Z przyjemnością dzielę się certyfikatem z ukończenia bardzo inspirującego i niesamowicie motywującego dla mnie szkolenia. Ogrom wiedzy dla początkujących, ale i bardzo przejrzyste, rzeczowe usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy dla osób, które w branży już jakiś czas pracują 😉

ARKADIUSZ

Udostępniam z dużym opóźnieniem, ale o takich kursach powinno być głośno! Druga część była kupiona w ciemno, ale Jakub Roskosz ponownie tylko potwierdził najwyższą jakość-ogromny zastrzyk wiedzy opakowany wizualnie w sposób, którego nie powstydziłby się Netflix!

Czy odrobiłem pracę domową z kursu i wziąłem do serca rady od Jakuba? Na to pytanie odpowiemy wraz z Devs House już pod koniec roku, także stay tuned ;)

Ps. Link do kursu wrzucam w komentarzu. Jak na towar luksusowy przystało, obecnie prowadzone są „jedynie” zapisy, ale polecam uzbroić się w cierpliwość, bo zdecydowanie warto!

ARKADIUSZ

Udostępniam z dużym opóźnieniem, ale o takich kursach powinno być głośno! Druga część była kupiona w ciemno, ale Jakub Roskosz ponownie tylko potwierdził najwyższą jakość-ogromny zastrzyk wiedzy opakowany wizualnie w sposób, którego nie powstydziłby się Netflix!

Czy odrobiłem pracę domową z kursu i wziąłem do serca rady od Jakuba? Na to pytanie odpowiemy wraz z Devs House już pod koniec roku, także stay tuned ;)

Ps. Link do kursu wrzucam w komentarzu. Jak na towar luksusowy przystało, obecnie prowadzone są „jedynie” zapisy, ale polecam uzbroić się w cierpliwość, bo zdecydowanie warto!

PIOTR

Każdemu kto planuje lub prowadzi własny e-commerce bardzo polecam. Duża dawka praktycznej wiedzy i motywacji od Jakub Roskosz.

Ewa

Z cyklu #chwalęsię 😃
Ukończony kurs business class e-commerce 1.0 u Jakub Roskosz.
Dziękuję za ogrom wiedzy i zabieram się za drugą część kursu. :)

Kamil

Dużo merytoryki, konkretnych przykładów i ogrom wiedzy. Business Class E-Commerce od Jakub Roskosz spełnia swoje zadanie 🏆 Czas zacząć część drugą 🔥

Tomasz

Dzięki Jakub Roskosz za ogrom wiedzy w 1. części kursu. Lecimy z 2. częścią 😎 🚀 Czas zacząć część drugą 🔥

Filip

Rok 2022 kończę skończoną pierwszą częścią kursu od Jakub Roskosz ;) Ogromna dawka wiedzy, informacji i wskazówek do pracy w e-commerce. Bierzemy się do roboty, żeby 2023 był jeszcze lepszy!

Aleksandra

Właśnie ukończyłam kurs Jakub Roskosz pozwalający usystematyzować i zaktualizować wiedzę z zakresu e-commerce, w kontekście budowania biznesu online. Bardzo dobry produkt, który polecam osobom planującym wejść do świata sprzedaży online, ale nie tylko. Ci, którzy obsługują marketingowo klientów sprzedających online wyciągną wiele wniosków i lepiej zrozumieją "o co chodzi w tej grze". Przyznam, że zjada mnie ciekawość, jak wygląda druga część kursu!

Maja

Pierwsza część kursu o e-commerce przerobiona ☑️ Nie tracąc czasu przechodzę do części drugiej. Nie ukrywam, że długo wachałam się przed zakupem- zupełnie niepotrzebnie! Jakub Roskosz przekazuje ogrom wiedzy i konkretnych tipów, które na bieżąco można wprowadzać w życie i obserwować progres.

Dawid

Pierwsza część kursu ukończona, druga w trakcie! Jakub Roskosz ukłony za taki mega przekaz i tyle przydatnej wiedzy w kursie o E-Commerce! Im więcej takich kursów od ludzi z sukcesami i doświadczeniem w branży tym lepiej dla pracowników i biznesów.

Kornel

"Continuous learning is the minimum requirement for success in any field". This is a quote I really like because it reminds me that we must never stop learning and be curious. I completed a new e-commerce certification to acquire more knowledge in this field after my studies at Ephec. Thank you Jakub Roskosz for sharing your knowledge !