ŚWIADOMIE INWESTUJ
W SWÓJ E-COMMERCE

Trzecia część najpopularniejszego kursu o e‑commerce w Polsce. Stworzony przez praktyków dla przedsiębiorców i managerów, chcących zyskać najbardziej aktualną wiedzę i umiejętności potrzebne do skutecznego rozwijania biznesu online. Dowiesz się jak wykorzystać w praktyce najnowsze trendy w e‑commerce, zdobędziesz kluczowe umiejętności marketingowe, a także unikniesz kosztownych błędów. Nie przegap okazji, dołącz do nas już teraz i rozpocznij swoją przygodę
z e‑commerce.

Oferta limitowana wygaśnie 2.04.2024. Pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Kup kurs

E-commerce Business class

część 3

Trzecia część popularnego kursu powstała z myślą o przedsiębiorcach i managerach, którzy chcą zyskać aktualną wiedzę i umiejętności potrzebne do skutecznego rozwijania biznesu online.

6 499 zł to najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją.

6 499 zł

4 399 zł

MAMY DLA CIEBIE

0

lekcji

0

godzin
szkolenia

KUP W PAKIECIE

E-commerce Business class
część 1 + część 2 + część 3

Kupując pakiet otrzymujesz dostęp do trzech edycji kursu. 68 lekcji, 32 godziny materiału 1298 zł taniej.

20 297 zł

Rata 0% już od: 1266,60 zł

Dla kogo?

NASZ KURS JEST DLA CIEBIE JEŚLI:

DLA ŚWIADOMYCH OSÓB ZAINTERESOWANYCH OPTYMALNYM ROZWOJEM SWOICH E-COMMERCÓW, SZUKAJĄCYCH MERYTORYCZNEGO WSPARCIA, ZAFASCYNOWANYCH TYM, CO NOWE

O CZYM?

Omawiane tematy

SPRAWDZONE
W PRAKTYCE

W trzeciej części kursu mówimy o zmianach i nowościach, które w ostatnim czasie pojawiły się w sektorze inwestycji online. Wymieniamy narzędzia stanowiące skuteczne wsparcie sprzedaży. Podpowiadamy jak zoptymalizować budżet i jak uzyskać największy zwrot z inwestycji.

TWOJE KORZYŚCI

Kurs E-commerce Business Class 3 zawiera odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się w Waszych wiadomościach do nas. Omawiamy kolejne zagadnienia, analizujemy nowości.

CO ZYSKUJESZ PO UKOŃCZENIU KURSU?

WIEDZA

Otrzymasz gotowe metody, które łatwo wdrożysz w swojej pracy. Podajemy konkretne przykłady. Opisujemy narzędzia, z których sami korzystamy. Mówimy o tym, co warto robić i o tym co jest tylko przepalaniem pieniędzy, energii i czasu.

PRAKTYCZNY
PUNKT WIDZENIA

Uczysz się od praktyków, którzy z sukcesami prowadzą firmy i działają w e-commerce. Dzielimy się wiedzą odnosząc się do własnych sukcesów i popełnionych błędów.

NOWA
SPOŁECZNOŚĆ

Dołączysz do zamkniętej grupy, która pomoże Ci zbudować sieć kontaktów i zyskać dobrą orientację w branży. Na grupie cyklicznie pojawiają się oferty pracy, ogłoszenia dla freelancerów, agencji. Linkujemy najważniejsze raporty i insighty z branży. Dzielimy się rozwiązaniami dającymi przewagę na rynku.

CERTYFIKAT

Nasz kurs jest znany i ceniony przez ludzi ze świata e-commerce. Posiadanie certyfikatu potwierdza Twoje kompetencje. To dowód, że jesteś świadomy i otwarty na nowoczesny biznes.

GWARANCJA

Pierwsze dwie części kursu Business Class E-commerce cieszą się ogromnym powodzeniem i zbierają pochlebne opinie. Odblokowując dostęp jesteś pewny jakości Ecadeo.

PŁATNOŚĆ NA RATY

Ecadeo.com oferuje wszystkie swoje kursy na raty 0% bez opłat i prowizji. Dzięki czemu możesz zdobyć szeroką wiedzę korzystając z bardzo wygodnej i korzystnej finansowo opcji ratalnej.

pakiet

Pakiet da Ci kompleksową wiedzę niezbędną, by skutecznie i z sukcesami działać w branży e-commerce.

Kup w pakiecie kurs
E-commerce Business class

Scrolluj w bok

Kurs e-commerce

część 1

Zdobądź wiedzę, która pozwoli Ci uniknąć większości błędów popełnianych przez początkujących przedsiębiorców.

6 499 zł

Kurs e-commerce

część 2

Zyskaj nowe spojrzenie na sprzedaż online, rozwijaj swój biznes w dobrym kierunku.

7 299 zł

Kurs e-commerce

część 3

Rozwijaj swoje umiejętności, poznaj inspirujące rozwiązania, które pomogą Ci wyprzedzić konkurencję.

6 499 zł

KUP W PAKIECIE

20 297 zł

18 999 zł

Kupując pakiet otrzymujesz dostęp do trzech edycji kursu 1298 zł taniej.

KUP W PAKIECIE

20 297 zł

E-commerce Business class
część 1 + część 2 + część 3

Kupując pakiet otrzymujesz dostęp do trzech edycji kursu. 68 lekcji, 32 godziny materiału 1298 zł taniej.

20 297 zł

18 999 zł

Rata 0% już od: 1266,60 zł

MAMY DLA CIEBIE

0

lekcji

0

gości
specjalnych

0

godziny
szkolenia

Opinie

Wasze opinie dają nam satysfakcję i energię do dalszej pracy. Duża ilość pozytywnych komentarzy jest dla nas najlepszą rekomendacją. Cieszymy się, że w naszych kursach znajdujecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania i że spełniamy Wasze oczekiwania dotyczące tego, jak powinien przebiegać rzetelnie przygotowany kurs.

OPINIE KURSANTÓW

ILONA
Czytaj więcej
Ten rok kończę z dodatkową wiedzą wyniesioną z kursów Jakub Roskosz 👏 Inspirujące, dające perspektywy, rzeczowe - nic dodać, nic ująć. 📈
DARIA
Czytaj więcej
Chciałabym czymś się podzielić. Od zawsze przywiązywałam dużą uwagę do edukacji. Wcześniej opierała się ona głównie na byciu kujonem i zdobywaniu najlepszych ocen ze wszystkich przedmiotów. Moim błędem było braku ukierunkowania w konkretnym celu. Należało przelać całą determinację do nauki w określonym kierunku. Moja droga do zdobycia wykształcenia odbiła piętno na mojej psychice. Na szczęście zostało we mnie jeszcze trochę sił do walki o siebie. W tym roku stawiam na rozwój osobisty. Słuchałam ostatnio pewnego podcastu, a w pamięci utkwiły mi słowa, które tam padły...
MIŁOSZ
Czytaj więcej
W końcu nadszedł ten czas, w którym zacząłem się poważnie zastanawiać co tak naprawdę chcę w tym życiu robić. Póki pozwala mi na to moja obecna sytuacja, wybieram różne drogi, próbuje, często wracam do punktu wyjścia, ale bogatszy w nowe doświadczenia. Czy to nowa praca, nowa branża, czy też nowe miejsce na ziemii. Przynajmniej w przyszłości nie będę zadawał sobie pytań co by było gdyby... Na jednej z moich dróg pojawił się niedawno Jakub Roskosz i jego kurs Business Class o E-commerce. Obserwuję jego dokonania od przynajmniej 10 lat, więc byłem pewny, że tego zakupu nie pożałuję...
PIOTR
Czytaj więcej
Kursy prowadzone przez Jakub Roskosz zostały przeprowadzone w pełni profesjonalnie, na wysokim poziomie. Każdy temat został wyjaśniony w sposób zrozumiały, dzięki czemu nabytą wiedzę mogłem od razu wprowadzić w codzienną pracę.
ADRIAN
Czytaj więcej
Wstawiam pochwalić się ważnym dla mnie certyfikatem, który mocno zmienił mój punkt widzenia na branżę sprzedaży internetowej. Autora kursu Jakub Roskosz obserwuję w internecie od chyba 8 lat kiedy prowadził bloga mody męskiej. jest osobą bardzo inspirującą i bardzo mi imponuje osiągnięciami i przede wszystkim determinacją, dzięki której osiąga sukcesy jak mało kto. Polecam również podcasty, których gości Jakub u Żurnalisty oraz u Przemka Górczyka - są bardzo motywujące i inspirujące, jak ktoś chce z może z nich dużo wywnioskować. Od jakiegoś czasu Jakub oferuje kursy wiedzy o E-commerce...
EWELINA
Czytaj więcej
Pierwsza część kursu ukończona. Ogromna ilość wiedzy, dla każdego kogo interesuje tematyka e-commerce. Ważne tematy przekazane w prosty i przyjemny sposób. Świetni goście, mnóstwo przydatnych tipów. Takie kursy to czysta przyjemność. Gratuluje świetnego produktu Jakub Roskosz 👏
JONASZ
Czytaj więcej
Z małym opóźnieniem, ale warto podziękować Jakub Roskosz za stworzenie tego kursu 💪 nie ma obecnie materiałów, które tak dogłębnie opisują e-commerce od podstaw. Każdy widzi jak zmieniają się nasze preferencje zakupowe. Internet daje nam ogromne możliwości by oszczędzić czas, pieniądze oraz zmniejsza nasz koszt alternatywny. Od kilku lat zacząłem mocno obserwować jak zmienia się biznes B2B i zastanawiam się jak można scalić z tym e-commerce. Od tamtego czasu, znalazłem osoby, którzy pokazują takie możliwości i przedstawiają je w niesamowity sposób.

AUTOR KURSU

Jakub Roskosz

Autorem kursu E-commerce Business Class i twórcą platformy Ecadeo jest Jakub Roskosz, biznesmen który pomógł rozwinąć sklep internetowy Mosquito do 50 milionów przychodu.

Autorem kursu
E-commerce Business Class i twórcą platformy Ecadeo jest Jakub Roskosz, biznesmen który pomógł rozwinąć sklep internetowy Mosquito do 50 milionów przychodu.

Jestem praktykiem. Zarządzam e-commerce Mosquito, który w 2021 zadebiutował w rankingu 100 największych polskich e-commerców (na 90 tys. sklepów online). W ciągu jednego roku Mosquito udało się rozwinąć o 400%, przychody osiągnęły wartość 50 milionów. Poprawiliśmy wtedy wszystkie parametry najistotniejsze dla e-commercu. Do mnie należy popularny serwis DuzeRabaty.pl z ofertą ponad 900 marek. Jestem również właścicielem jednego z najpopularniejszych magazynów o koszykówce – MVP Magazyn oraz popularnego bloga – jakubroskosz.com.

FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na tematy, o które najczęściej pytają nasi użytkownicy.
Jeśli interesują Cię inne kwestie, skorzystaj z formularza u dołu strony.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, kurs można kupić na raty dzięki PayU! Wystarczy wybrać tę formę płatności i przejść kroki na stronie PayU.
Lekcje nie wymagają Twojej uwagi na 100%. Wiedza przekazana jest w prosty, przystępny sposób, bez fachowych, branżowych wyrażeń. Kurs ma formę wykładów, opowiadań, z licznymi anegdotami, tak aby forma była jak najbardziej przyjemna w odsłuchiwaniu i zrozumiała dl największych laików i osób nieposiadających absolutnie żadnej wiedzy w tym temacie.
Odcinki trwają od kilku, do kilkudziesięciu minut. Bez znaczenia, czy danego dnia masz 5, czy 30 min. czasu, zawsze znajdziesz coś dla siebie, aby nauczyć się nowych rzeczy. Nie ma wstępów, niepotrzebnych informacji, czołówek i zakończeń. Treść skupiona jest na merytorycznej wartości, którą otrzymujesz już po kilku sekundach od uruchomienia odcinka.

Nie. Kupując pakiet trzech części, tuż po dokonaniu płatności dostaniesz od nas dostęp do pierwszej części kursu, przez co stracisz prawo do odstąpienia.

Tak. Można edytować dane.

Wszystkie ceny podane na stronie są cenami brutto. Cena za każdy kurs zawiera 23% VAT. Cena za ebook zawiera 5% VAT.

Tak, kurs można kupić na raty dzięki PayU! Wystarczy wybrać tę formę płatności i przejść kroki na stronie PayU.
Lekcje nie wymagają Twojej uwagi na 100%. Wiedza przekazana jest w prosty, przystępny sposób, bez fachowych, branżowych wyrażeń. Kurs ma formę wykładów, opowiadań, z licznymi anegdotami, tak aby forma była jak najbardziej przyjemna w odsłuchiwaniu i zrozumiała dl największych laików i osób nieposiadających absolutnie żadnej wiedzy w tym temacie.
Odcinki trwają od kilku, do kilkudziesięciu minut. Bez znaczenia, czy danego dnia masz 5, czy 30 min. czasu, zawsze znajdziesz coś dla siebie, aby nauczyć się nowych rzeczy. Nie ma wstępów, niepotrzebnych informacji, czołówek i zakończeń. Treść skupiona jest na merytorycznej wartości, którą otrzymujesz już po kilku sekundach od uruchomienia odcinka.

Nie. Kupując pakiet trzech części, tuż po dokonaniu płatności dostaniesz od nas dostęp do pierwszej części kursu, przez co stracisz prawo do odstąpienia.

Tak. Można edytować dane.

Wszystkie ceny podane na stronie są cenami brutto. Cena za każdy kurs zawiera 23% VAT. Cena za ebook zawiera 5% VAT.

TESTUJ PRZED ZAKUPEM

TESTUJ PRZED ZAKUPEM

Na platformie Ecadeo udostępniamy kursy, które powstały, by edukować i inspirować ludzi świadomych potencjału współczesnych form inwestowania pieniędzy. Wszystkie materiały przygotowane zostały przez doświadczonych praktyków, osiągających wysokie wyniki finansowe w swojej pracy.

Zobacz darmowe odcinki

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy dostępni w momencie podejmowania decyzji o zakupie, na etapie nauki i po zakończeniu kursu. Chętnie odpowiadamy na pytania. Bierzemy pod uwagę dobre rady i mądre sugestie.

MASZ PYTANIA?

Kup kurs

E-commerce Business class

część 3

Trzecia część popularnego kursu powstała z myślą o przedsiębiorcach i managerach, którzy chcą zyskać aktualną wiedzę i umiejętności potrzebne do skutecznego rozwijania biznesu online.

6 499 zł to najniższa cena z ostatnich 30 dni przed promocją.

6 499 zł

4 399 zł

MAMY DLA CIEBIE

0

lekcji

0

godzin
szkolenia

Napisali o nas

Naszą działalnością interesują się największe serwisy mediowe. Poruszamy tematy, które mają duże znaczenie we współczesnym biznesie, dlatego chętnie się nas słucha.

Czego dowiem się z tego kursu?

E-commerce Business class

część 3

W tym odcinku zastanowimy się nad ewolucją mediów społecznościowych, wskazując kluczowe zmiany i trendy, które będą kształtować krajobraz social media. 

Nie da się ukryć, że zwyczaje internautów ewoluują, dlatego zastanowimy się, jak skutecznie przyciągnąć uwagę odbiorców w czasach, gdy spędzają oni coraz mniej czasu w sieci i są bardziej wybredni w kwestii konsumowanych treści.

 • Jakie są najważniejsze trendy w mediach społecznościowych na 2024 rok?
 • Jak zatrzymać uwagę odbiorców, którzy spędzają coraz mniej czasu w sieci?
 • Na co musisz zwrócić uwagę, jeżeli chcesz skutecznie rozwijać social media?
 • Jak unikać powszechnych błędów, które mogą denerwować klientów?
 • Jak tworzyć treści, którym zaufa klient?
 •  

W tym odcinku podzielimy się wiedzą na temat tego, jak skutecznie zbudować zespół w e-commerce, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą i nie wiesz dokładnie, jakie stanowiska są kluczowe. Dowiesz się także jak zarządzać zespołem e-commerce, podkreślając kluczowe role i umiejętności potrzebne do skutecznego prowadzenia sklepu internetowego.

 • Dlaczego potrzebujesz silnego zespołu e-commerce ?
 • Kiedy jest odpowiedni moment, by zacząć budować zespół?
 • Outsourcing vs zespół wewnętrzny?
 • Od jakich działów zaczynać budowę struktury e-commerce?

Co tak naprawdę oznacza być lepszym niż Twoi rywale? W tym odcinku mowa o zrozumieniu rynku, klientów i strategii konkurencji, tak aby zawsze być o krok do przodu.

 • Dlaczego warto analizować konkurencję?
 • Od czego zacząć?
 • Jak badać rynek i potrzebę rynkową?

 

Dobrze zaplanowana i  przeprowadzona analiza konkurencji pozwoli Ci odpowiedzieć na pytania: W czym jesteśmy dobrzy? oraz Co możemy poprawić? Tego właśnie dowiesz się z odcinka nr 3.

W tym odcinku dzielimy się sposobami na zwiększenie zysków w sklepie e-commerce, bez jednoczesnego zwiększania wydatków. Zamiast polegać na typowym podejściu oznaczającym ciągłe inwestowanie w reklamę czy nabycie nowych klientów, pokażemy Ci jak skupić się na optymalizacji procesów wewnętrznych oraz relacji z obecnymi klientami. Poznasz praktyczne porady, jak ułatwić klientom zakupy oraz jak wykorzystać testy A/B, aby lepiej zrozumieć ich potrzeby.

W tym odcinku zgłębiamy tajemnice porzuconych koszyków w e-commerce. Dlaczego menedżerowie e-commerce skupiają się głównie na skonwertowanych klientach, pomijając ogromny potencjał pozostałych?

 • Jak przekonać klientów do powrotu do porzuconych koszyków i jak ich skłonić do dokonania zakupu?
 • Co powoduje, że klienci rezygnują z zakupów, i jakie działania można podjąć, aby im zapobiec? 
 • Jak budować zaufanie klienta do sklepu internetowego?
 • Narzędzia i techniki do zarządzania porzuconymi koszykami.
 • Praktyczne porady dotyczące konfiguracji scenariuszy dla porzuconego koszyka.

Dlaczego nie każda firma odnosi sukces? W tym odcinku przedstawiamy 20 głównych powodów, dla których młode sklepy online nie osiągają zamierzonych celów. Poznaj:

 • kluczowe błędy, które oddzielają Cię od zrozumienia potrzeb Twoich klientów,
 • najnowsze badania o kluczowych czynnikach sukcesu w świecie e-commerce,
 • pułapki finansowe czyhające na początkujących przedsiębiorców w e-commerce.

Jak tworzyć e-maile, które chcą czytać nasi klienci? Poznaj protipy stworzone na bazie doświadczeń z wielu firm, a także prowadzenia płatnego newslettera edukacyjnego. W tym odcinku odkryjesz:

 • Jakie są największe korzyści z rozpoczęcia kampanii e-mail marketingowej? 
 • Jak skutecznie zbudować listę e-mailową, która będzie dla Ciebie wartością?
 • Jak mierzyć i analizować skuteczność Twoich kampanii?

 

Nie pozwól, by Twoje e-maile lądowały w koszu. Poznaj tajniki skutecznych kampanii e-mailowych. 

Czy droga do e-commerce zawsze prowadzi przez swój biznes? Chcesz pracować w e-commerce, ale nie jesteś pewny, czy masz odpowiednie kwalifikacje? W tym odcinku zagłębimy się w kluczowe kompetencje, które są niezbędne w dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie e-commerce. Dowiesz się:

 • Jakie umiejętności są teraz najbardziej cenione przez pracodawców?
 • W jaki sposób Jakub Roskosz zatrudniał swoich pracowników?
 • Co sprawia, że pewni kandydaci wyróżniają się na tle innych?
 • Jak przyjąć właściwą perspektywę w poszukiwaniu pracy w e-commerce?

Jak zarobić na fali rozwoju e-commerce? Który z typów biznesu online jest idealny właśnie dla Ciebie? W tym odcinku zanurzymy się w różne modele biznesowe dostępne w sieci – od produktów i usług, przez B2B i B2C, aż po sprzedaż subskrypcyjną. Dowiesz się:

 • Jakie są zalety i wady różnych modeli biznesowych online?
 • Jak odnaleźć swoją niszę i zdobyć swój kawałek tortu w świecie e-commerce?
 • Co zrobić, aby e-commerce nie upadł?

 

Nie musisz tworzyć imperium od podstaw, aby odnieść sukces w sieci. Dowiedz się, jak znaleźć swoją niszę i skorzystać z rosnącej fali e-commerce. 

Gry komputerowe dawno przestały być tylko formą rozrywki. Teraz wchodzą w świat zakupów, przekształcając je w niezapomniane, interaktywne doświadczenia. W tym odcinku odkryjemy:

 • Dlaczego gaming stał się tak ważnym trendem w dzisiejszych czasach?
 • Jak firmy wykorzystują mechanizmy gier, aby przyciągnąć klientów i zwiększyć ich zaangażowanie?
 • Przykłady i metody łączenia gier z e-commerce.

 

Zastanawiasz się, jak włączyć elementy gamingu do swojego biznesu i uczynić zakupy bardziej angażującymi? Poznaj najnowsze strategie i inspiruj się światem gier, aby przekształcić swoje podejście do sprzedaży. 

Blog to nie tylko miejsce na dzielenie się myślami czy opowieściami. To potężne narzędzie, które może skutecznie przyciągać klientów do Twojego sklepu internetowego. W tym odcinku dowiesz się:

 • Dlaczego prowadzenie bloga przy sklepie internetowym jest tak ważne dla Twojego biznesu?
 • Jak tworzyć treści, które przyciągną uwagę czytelników i skłonią ich do zakupów?
 • Techniki i strategie promocji bloga, które zwiększą ruch na stronie sklepu.

 

Niech Twoje słowa pracują na Twój sukces. Odkryj, jak profesjonalnie zbudować i prowadzić bloga, który stanie się kluczem do zwiększenia sprzedaży. Pisz, inspiruj, sprzedawaj.

Edukacja to fundament każdego przedsiębiorcy, ale w świecie, gdzie informacje są wszędzie, jak wybrać te najbardziej wartościowe? W tym odcinku zgłębiamy:

 • Dlaczego odpowiednia edukacja jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w biznesie?
 • Gdzie szukać źródeł wiedzy, które faktycznie przekładają się na realne korzyści?
 • Jak odróżnić cenne treści od tła informacyjnego?
 • Jak zyskać przewagę konkurencyjną dzięki edukacji?

 

Nie pozwól, by zalew informacji przysłonił Ci najważniejsze źródła wiedzy. Dowiedz się, jakie narzędzia edukacyjne dadzą Ci największy zwrot z inwestycji i pozwolą wyprzedzić konkurencję. 

Wchodzenie w świat e-commerce nie musi oznaczać ogromnych wydatków. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, w tym odcinku dowiesz się:

 • Jakie elementy są kluczowe podczas zakładania sklepu online, a które inwestycje można odłożyć w czasie?
 • Jakie rozwiązania nie wymagają wysokich nakładów, a są skuteczne?
 • Jak to robić w praktyce?

 

Nie pozwól, by skromny budżet był barierą na Twojej drodze do sukcesu w e-commerce. Odkryj, jak mądrze inwestować dostępne środki i jakie decyzje podejmować na starcie, by zapewnić sobie długotrwały rozwój.

Co musiałoby się stać, aby Jakub Roskosz zainwestował w Twój e-commerce? Poznaj kluczowe czynniki, na które zwracają uwagę doświadczeni inwestorzy. W tym odcinku odkryjesz:

 • Jakie aspekty sklepu internetowego są najważniejsze z punktu widzenia inwestora?
 • Jakie błędy popełniają początkujący przedsiębiorcy, starając się przyciągnąć finansowanie?
 • Jakie strategie i narzędzia pomagają w ocenie potencjału inwestycyjnego projektu e-commerce?

Rozważasz przeniesienie swojego tradycyjnego biznesu do świata online? Zanim to zrobisz, zastanów się, czy jesteś na to gotowy. W tym odcinku dowiesz się:

 • Jakie kroki podjąć, aby przygotować swoją firmę do wejścia w e-commerce?
 • Jakich błędów unikać, przechodząc od biznesu stacjonarnego do cyfrowego?
 • Co powinno znaleźć się na Twojej checkliście przed digitalizacją firmy?

 

Przeniesienie biznesu do świata online to nie tylko kwestia technologii, ale również strategii, planowania i dostosowania się do nowej rzeczywistości rynkowej. Zapewnij sobie gładki start w e-commerce, korzystając z wskazówek i doświadczeń zawartych w odcinku numer 15.

Czego dowiem
się z tego kursu?

E-commerce Business class

część 3

W tym odcinku zastanowimy się nad ewolucją mediów społecznościowych, wskazując kluczowe zmiany i trendy, które będą kształtować krajobraz social media. 

Nie da się ukryć, że zwyczaje internautów ewoluują, dlatego zastanowimy się, jak skutecznie przyciągnąć uwagę odbiorców w czasach, gdy spędzają oni coraz mniej czasu w sieci i są bardziej wybredni w kwestii konsumowanych treści.

 • Jakie są najważniejsze trendy w mediach społecznościowych na 2024 rok?
 • Jak zatrzymać uwagę odbiorców, którzy spędzają coraz mniej czasu w sieci?
 • Na co musisz zwrócić uwagę, jeżeli chcesz skutecznie rozwijać social media?
 • Jak unikać powszechnych błędów, które mogą denerwować klientów?
 • Jak tworzyć treści, którym zaufa klient?
 •  

W tym odcinku podzielimy się wiedzą na temat tego, jak skutecznie zbudować zespół w e-commerce, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą i nie wiesz dokładnie, jakie stanowiska są kluczowe. Dowiesz się także jak zarządzać zespołem e-commerce, podkreślając kluczowe role i umiejętności potrzebne do skutecznego prowadzenia sklepu internetowego.

 • Dlaczego potrzebujesz silnego zespołu e-commerce ?
 • Kiedy jest odpowiedni moment, by zacząć budować zespół?
 • Outsourcing vs zespół wewnętrzny?
 • Od jakich działów zaczynać budowę struktury e-commerce?

Co tak naprawdę oznacza być lepszym niż Twoi rywale? W tym odcinku mowa o zrozumieniu rynku, klientów i strategii konkurencji, tak aby zawsze być o krok do przodu.

 • Dlaczego warto analizować konkurencję?
 • Od czego zacząć?
 • Jak badać rynek i potrzebę rynkową?

 

Dobrze zaplanowana i  przeprowadzona analiza konkurencji pozwoli Ci odpowiedzieć na pytania: W czym jesteśmy dobrzy? oraz Co możemy poprawić? Tego właśnie dowiesz się z odcinka nr 3.

W tym odcinku dzielimy się sposobami na zwiększenie zysków w sklepie e-commerce, bez jednoczesnego zwiększania wydatków. Zamiast polegać na typowym podejściu oznaczającym ciągłe inwestowanie w reklamę czy nabycie nowych klientów, pokażemy Ci jak skupić się na optymalizacji procesów wewnętrznych oraz relacji z obecnymi klientami. Poznasz praktyczne porady, jak ułatwić klientom zakupy oraz jak wykorzystać testy A/B, aby lepiej zrozumieć ich potrzeby.

W tym odcinku zgłębiamy tajemnice porzuconych koszyków w e-commerce. Dlaczego menedżerowie e-commerce skupiają się głównie na skonwertowanych klientach, pomijając ogromny potencjał pozostałych?

 • Jak przekonać klientów do powrotu do porzuconych koszyków i jak ich skłonić do dokonania zakupu?
 • Co powoduje, że klienci rezygnują z zakupów, i jakie działania można podjąć, aby im zapobiec? 
 • Jak budować zaufanie klienta do sklepu internetowego?
 • Narzędzia i techniki do zarządzania porzuconymi koszykami.
 • Praktyczne porady dotyczące konfiguracji scenariuszy dla porzuconego koszyka.

Dlaczego nie każda firma odnosi sukces? W tym odcinku przedstawiamy 20 głównych powodów, dla których młode sklepy online nie osiągają zamierzonych celów. Poznaj:

 • kluczowe błędy, które oddzielają Cię od zrozumienia potrzeb Twoich klientów,
 • najnowsze badania o kluczowych czynnikach sukcesu w świecie e-commerce,
 • pułapki finansowe czyhające na początkujących przedsiębiorców w e-commerce.

Jak tworzyć e-maile, które chcą czytać nasi klienci? Poznaj protipy stworzone na bazie doświadczeń z wielu firm, a także prowadzenia płatnego newslettera edukacyjnego. W tym odcinku odkryjesz:

 • Jakie są największe korzyści z rozpoczęcia kampanii e-mail marketingowej? 
 • Jak skutecznie zbudować listę e-mailową, która będzie dla Ciebie wartością?
 • Jak mierzyć i analizować skuteczność Twoich kampanii?

 

Nie pozwól, by Twoje e-maile lądowały w koszu. Poznaj tajniki skutecznych kampanii e-mailowych. 

Czy droga do e-commerce zawsze prowadzi przez swój biznes? Chcesz pracować w e-commerce, ale nie jesteś pewny, czy masz odpowiednie kwalifikacje? W tym odcinku zagłębimy się w kluczowe kompetencje, które są niezbędne w dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie e-commerce. Dowiesz się:

 • Jakie umiejętności są teraz najbardziej cenione przez pracodawców?
 • W jaki sposób Jakub Roskosz zatrudniał swoich pracowników?
 • Co sprawia, że pewni kandydaci wyróżniają się na tle innych?
 • Jak przyjąć właściwą perspektywę w poszukiwaniu pracy w e-commerce?

Jak zarobić na fali rozwoju e-commerce? Który z typów biznesu online jest idealny właśnie dla Ciebie? W tym odcinku zanurzymy się w różne modele biznesowe dostępne w sieci – od produktów i usług, przez B2B i B2C, aż po sprzedaż subskrypcyjną. Dowiesz się:

 • Jakie są zalety i wady różnych modeli biznesowych online?
 • Jak odnaleźć swoją niszę i zdobyć swój kawałek tortu w świecie e-commerce?
 • Co zrobić, aby e-commerce nie upadł?

 

Nie musisz tworzyć imperium od podstaw, aby odnieść sukces w sieci. Dowiedz się, jak znaleźć swoją niszę i skorzystać z rosnącej fali e-commerce. 

Gry komputerowe dawno przestały być tylko formą rozrywki. Teraz wchodzą w świat zakupów, przekształcając je w niezapomniane, interaktywne doświadczenia. W tym odcinku odkryjemy:

 • Dlaczego gaming stał się tak ważnym trendem w dzisiejszych czasach?
 • Jak firmy wykorzystują mechanizmy gier, aby przyciągnąć klientów i zwiększyć ich zaangażowanie?
 • Przykłady i metody łączenia gier z e-commerce.

 

Zastanawiasz się, jak włączyć elementy gamingu do swojego biznesu i uczynić zakupy bardziej angażującymi? Poznaj najnowsze strategie i inspiruj się światem gier, aby przekształcić swoje podejście do sprzedaży. 

Blog to nie tylko miejsce na dzielenie się myślami czy opowieściami. To potężne narzędzie, które może skutecznie przyciągać klientów do Twojego sklepu internetowego. W tym odcinku dowiesz się:

 • Dlaczego prowadzenie bloga przy sklepie internetowym jest tak ważne dla Twojego biznesu?
 • Jak tworzyć treści, które przyciągną uwagę czytelników i skłonią ich do zakupów?
 • Techniki i strategie promocji bloga, które zwiększą ruch na stronie sklepu.

 

Niech Twoje słowa pracują na Twój sukces. Odkryj, jak profesjonalnie zbudować i prowadzić bloga, który stanie się kluczem do zwiększenia sprzedaży. Pisz, inspiruj, sprzedawaj.

Edukacja to fundament każdego przedsiębiorcy, ale w świecie, gdzie informacje są wszędzie, jak wybrać te najbardziej wartościowe? W tym odcinku zgłębiamy:

 • Dlaczego odpowiednia edukacja jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w biznesie?
 • Gdzie szukać źródeł wiedzy, które faktycznie przekładają się na realne korzyści?
 • Jak odróżnić cenne treści od tła informacyjnego?
 • Jak zyskać przewagę konkurencyjną dzięki edukacji?

 

Nie pozwól, by zalew informacji przysłonił Ci najważniejsze źródła wiedzy. Dowiedz się, jakie narzędzia edukacyjne dadzą Ci największy zwrot z inwestycji i pozwolą wyprzedzić konkurencję. 

Wchodzenie w świat e-commerce nie musi oznaczać ogromnych wydatków. Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, w tym odcinku dowiesz się:

 • Jakie elementy są kluczowe podczas zakładania sklepu online, a które inwestycje można odłożyć w czasie?
 • Jakie rozwiązania nie wymagają wysokich nakładów, a są skuteczne?
 • Jak to robić w praktyce?

 

Nie pozwól, by skromny budżet był barierą na Twojej drodze do sukcesu w e-commerce. Odkryj, jak mądrze inwestować dostępne środki i jakie decyzje podejmować na starcie, by zapewnić sobie długotrwały rozwój.

Co musiałoby się stać, aby Jakub Roskosz zainwestował w Twój e-commerce? Poznaj kluczowe czynniki, na które zwracają uwagę doświadczeni inwestorzy. W tym odcinku odkryjesz:

 • Jakie aspekty sklepu internetowego są najważniejsze z punktu widzenia inwestora?
 • Jakie błędy popełniają początkujący przedsiębiorcy, starając się przyciągnąć finansowanie?
 • Jakie strategie i narzędzia pomagają w ocenie potencjału inwestycyjnego projektu e-commerce?

Rozważasz przeniesienie swojego tradycyjnego biznesu do świata online? Zanim to zrobisz, zastanów się, czy jesteś na to gotowy. W tym odcinku dowiesz się:

 • Jakie kroki podjąć, aby przygotować swoją firmę do wejścia w e-commerce?
 • Jakich błędów unikać, przechodząc od biznesu stacjonarnego do cyfrowego?
 • Co powinno znaleźć się na Twojej checkliście przed digitalizacją firmy?

 

Przeniesienie biznesu do świata online to nie tylko kwestia technologii, ale również strategii, planowania i dostosowania się do nowej rzeczywistości rynkowej. Zapewnij sobie gładki start w e-commerce, korzystając z wskazówek i doświadczeń zawartych w odcinku numer 15.

OPINIE KURSANTÓW

Wasze opinie dają nam satysfakcję i energię do dalszej pracy. Duża ilość pozytywnych komentarzy jest dla nas najlepszą rekomendacją. Cieszymy się, że w naszych kursach znajdujecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania i że spełniamy Wasze oczekiwania dotyczące tego, jak powinien przebiegać rzetelnie przygotowany kurs.

Przeczytaj pełne opinie

Wszystkie recenzje są weryfikowane. Pochodzą wyłącznie od osób, które nabyły kursy.

ILONA

Ten rok kończę z dodatkową wiedzą wyniesioną z kursów Jakub Roskosz 👏 Inspirujące, dające perspektywy, rzeczowe - nic dodać, nic ująć. 📈

DARIA

Chciałabym czymś się podzielić. Od zawsze przywiązywałam dużą uwagę do edukacji. Wcześniej opierała się ona głównie na byciu kujonem i zdobywaniu najlepszych ocen ze wszystkich przedmiotów. Moim błędem było braku ukierunkowania w konkretnym celu. Należało przelać całą determinację do nauki w określonym kierunku. Moja droga do zdobycia wykształcenia odbiła piętno na mojej psychice. Na szczęście zostało we mnie jeszcze trochę sił do walki o siebie. W tym roku stawiam na rozwój osobisty. Słuchałam ostatnio pewnego podcastu, a w pamięci utkwiły mi słowa, które tam padły: „Ważniejsze od tego, co Ci się w życiu przydarzyło jest to, co z tym zrobisz”. Jakiś rok temu przypadkiem trafiłam na profil Jakub Roskosz. Nie sądziłam, że rok później będę siedziała z głową pełną pomysłów na siebie, pełna wiary i optymizmu. I to jest właśnie to, co dał mi ten kurs. Chęć do dalszej nauki i samorozwoju. Znalazłam cel, do którego chce dążyć. Ciężko było wydać te długo odkładane pieniądze. Ale już po pierwszych lekcjach wiedziałam, że to jest TO i nie żałuję ani jednej wydanej złotówki. Bogate treści lub „dużo mięsa”, jak to mówi Jakub i mnóstwo wskazówek. Warto robić notatki i pogłębiać poruszone tematy. Ciekawym dodatkiem do samego kursu jest płatny newsletter, który pochłaniam w drodze do pracy. Jeśli ktoś interesuje się tematyką e-commerce, to może zacząć właśnie od niego. Koszt jest niewielki, a również oferuje bogate treści. Wystarczy tylko chcieć, a możliwości same przyjdą. Poniżej pierwszy owoc edukacji, czyli certyfikat ukończenia pierwszej części kursu.

MIŁOSZ

W końcu nadszedł ten czas, w którym zacząłem się poważnie zastanawiać co tak naprawdę chcę w tym życiu robić. Póki pozwala mi na to moja obecna sytuacja, wybieram różne drogi, próbuje, często wracam do punktu wyjścia, ale bogatszy w nowe doświadczenia. Czy to nowa praca, nowa branża, czy też nowe miejsce na ziemii. Przynajmniej w przyszłości nie będę zadawał sobie pytań co by było gdyby... Na jednej z moich dróg pojawił się niedawno Jakub Roskosz i jego kurs Business Class o E-commerce. Obserwuję jego dokonania od przynajmniej 10 lat, więc byłem pewny, że tego zakupu nie pożałuję. Już się rozpisałem, więc powiem krótko. Takiej dawki wiedzy i inspiracji, nie otrzymałem od nikogo podczas całej mojej edukacji. Nieważne czy pójdę w kierunku e-commerce, czy też nie, ten kurs otworzył mi oczy na dotąd nieznane mi zagadnienia biznesowe, marketingowe i prawne, które da się przełożyć na każdy biznes. I to właśnie dlatego, mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu.

PIOTR

Kursy prowadzone przez Jakub Roskosz zostały przeprowadzone w pełni profesjonalnie, na wysokim poziomie. Każdy temat został wyjaśniony w sposób zrozumiały, dzięki czemu nabytą wiedzę mogłem od razu wprowadzić w codzienną pracę.

ADRIAN

Wstawiam pochwalić się ważnym dla mnie certyfikatem, który mocno zmienił mój punkt widzenia na branżę sprzedaży internetowej. Autora kursu Jakub Roskosz obserwuję w internecie od chyba 8 lat kiedy prowadził bloga mody męskiej. jest osobą bardzo inspirującą i bardzo mi imponuje osiągnięciami i przede wszystkim determinacją, dzięki której osiąga sukcesy jak mało kto. Polecam również podcasty, których gości Jakub u Żurnalisty oraz u Przemka Górczyka - są bardzo motywujące i inspirujące, jak ktoś chce z może z nich dużo wywnioskować. Od jakiegoś czasu Jakub oferuje kursy wiedzy o E-commerce. Kurs ukończyłem już prawie rok temu, dopiero teraz publikuję :) Jeśli ktoś spyta czy warto ? odpowiem, że tak ! Kurs zawiera bardzo obszerną wiedzę na temat szeroko pojętego e-commerce i otwiera oczy na wiele rzeczy, o których nie myśli większość osób otwierających sklep internetowy. Wiele osób myśli, żeby otworzyć swój sklep internetowy bo to zapewne prosty i niedrogi sposób żeby coś sprzedawać, pracować zdalnie i na swojej działalności. Tak i ja myślałem jakiś czas temu a jednak się okazuje, że nic bardziej mylnego. Dzięki kursowi zyskałem wiedzę, otwarte oczy na wiele tematów związanych z marketingiem e-commerce i funkcjonowaniem tej branży a do tego co bardzo istotne - zyskałem nową zajawkę jaką jest właśnie E-commerce i przeszło dalej również na Web design i frontend dev i od jakiegoś czasu dalej wzbogacam wiedzę na te tematy 🔥

EWELINA

Pierwsza część kursu ukończona. Ogromna ilość wiedzy, dla każdego kogo interesuje tematyka e-commerce. Ważne tematy przekazane w prosty i przyjemny sposób. Świetni goście, mnóstwo przydatnych tipów. Takie kursy to czysta przyjemność. Gratuluje świetnego produktu Jakub Roskosz 👏

JONASZ

Z małym opóźnieniem, ale warto podziękować Jakub Roskosz za stworzenie tego kursu 💪 nie ma obecnie materiałów, które tak dogłębnie opisują e-commerce od podstaw.

Każdy widzi jak zmieniają się nasze preferencje zakupowe. Internet daje nam ogromne możliwości by oszczędzić czas, pieniądze oraz zmniejsza nasz koszt alternatywny. Od kilku lat zacząłem mocno obserwować jak zmienia się biznes B2B i zastanawiam się jak można scalić z tym e-commerce.

Od tamtego czasu, znalazłem osoby, którzy pokazują takie możliwości i przedstawiają je w niesamowity sposób, m.in:
Wywiady z przedsiębiorcami pokazujące prawdziwe historię od kuchni: Adrian Gorzycki i Przygody Przedsiębiorców 🎙️ Maciej Filipkowski i Zaprojektuj Swoje Życie
Sprzedaż, która zmienia swoje zasady gry: Szymon Negacz i Nowoczesna Sprzedaż i Marketing

Jakiś czas temu w jednym ze słuchanych materiałów usłyszałem: ''Mimo, że sposób zakupów klienta się zmienia, to sposób sprzedaży w 95% nie zmienił się w ogóle od ostatniej dekady'' - dlatego w przyszłości specjaliści mający wiedzę i świadomość cyfryzacji, będą tak potrzebni.

Co dalej? Szkolenie machina B2B i machina B2B 2.0 - tym bardziej, że na żywo odbędzie się 26.01 😃 Druga część kursu Jakuba.

Panowie, dziękuję za Waszą pracę

Marlena

Z przyjemnością dzielę się certyfikatem z ukończenia bardzo inspirującego i niesamowicie motywującego dla mnie szkolenia. Ogrom wiedzy dla początkujących, ale i bardzo przejrzyste, rzeczowe usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy dla osób, które w branży już jakiś czas pracują 😉

ARKADIUSZ

Udostępniam z dużym opóźnieniem, ale o takich kursach powinno być głośno! Druga część była kupiona w ciemno, ale Jakub Roskosz ponownie tylko potwierdził najwyższą jakość-ogromny zastrzyk wiedzy opakowany wizualnie w sposób, którego nie powstydziłby się Netflix!

Czy odrobiłem pracę domową z kursu i wziąłem do serca rady od Jakuba? Na to pytanie odpowiemy wraz z Devs House już pod koniec roku, także stay tuned ;)

Ps. Link do kursu wrzucam w komentarzu. Jak na towar luksusowy przystało, obecnie prowadzone są „jedynie” zapisy, ale polecam uzbroić się w cierpliwość, bo zdecydowanie warto!

ARKADIUSZ

Udostępniam z dużym opóźnieniem, ale o takich kursach powinno być głośno! Druga część była kupiona w ciemno, ale Jakub Roskosz ponownie tylko potwierdził najwyższą jakość-ogromny zastrzyk wiedzy opakowany wizualnie w sposób, którego nie powstydziłby się Netflix!

Czy odrobiłem pracę domową z kursu i wziąłem do serca rady od Jakuba? Na to pytanie odpowiemy wraz z Devs House już pod koniec roku, także stay tuned ;)

Ps. Link do kursu wrzucam w komentarzu. Jak na towar luksusowy przystało, obecnie prowadzone są „jedynie” zapisy, ale polecam uzbroić się w cierpliwość, bo zdecydowanie warto!

PIOTR

Każdemu kto planuje lub prowadzi własny e-commerce bardzo polecam. Duża dawka praktycznej wiedzy i motywacji od Jakub Roskosz.

Ewa

Z cyklu #chwalęsię 😃
Ukończony kurs business class e-commerce 1.0 u Jakub Roskosz.
Dziękuję za ogrom wiedzy i zabieram się za drugą część kursu. :)

Kamil

Dużo merytoryki, konkretnych przykładów i ogrom wiedzy. Business Class E-Commerce od Jakub Roskosz spełnia swoje zadanie 🏆 Czas zacząć część drugą 🔥

Tomasz

Dzięki Jakub Roskosz za ogrom wiedzy w 1. części kursu. Lecimy z 2. częścią 😎 🚀 Czas zacząć część drugą 🔥

Filip

Rok 2022 kończę skończoną pierwszą częścią kursu od Jakub Roskosz ;) Ogromna dawka wiedzy, informacji i wskazówek do pracy w e-commerce. Bierzemy się do roboty, żeby 2023 był jeszcze lepszy!

Aleksandra

Właśnie ukończyłam kurs Jakub Roskosz pozwalający usystematyzować i zaktualizować wiedzę z zakresu e-commerce, w kontekście budowania biznesu online. Bardzo dobry produkt, który polecam osobom planującym wejść do świata sprzedaży online, ale nie tylko. Ci, którzy obsługują marketingowo klientów sprzedających online wyciągną wiele wniosków i lepiej zrozumieją "o co chodzi w tej grze". Przyznam, że zjada mnie ciekawość, jak wygląda druga część kursu!

Maja

Pierwsza część kursu o e-commerce przerobiona ☑️ Nie tracąc czasu przechodzę do części drugiej. Nie ukrywam, że długo wachałam się przed zakupem- zupełnie niepotrzebnie! Jakub Roskosz przekazuje ogrom wiedzy i konkretnych tipów, które na bieżąco można wprowadzać w życie i obserwować progres.

Dawid

Pierwsza część kursu ukończona, druga w trakcie! Jakub Roskosz ukłony za taki mega przekaz i tyle przydatnej wiedzy w kursie o E-Commerce! Im więcej takich kursów od ludzi z sukcesami i doświadczeniem w branży tym lepiej dla pracowników i biznesów.

Kornel

"Continuous learning is the minimum requirement for success in any field". This is a quote I really like because it reminds me that we must never stop learning and be curious. I completed a new e-commerce certification to acquire more knowledge in this field after my studies at Ephec. Thank you Jakub Roskosz for sharing your knowledge !

Do końca sprzedaży
preorderu pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Do końca sprzedaży preorderu pozostało:

Dni
Godzin
Minut
Sekund